Snow Leopard Day 2023

Liczy się każdy metr pokonany w górę – skiturowe wyzwanie dla ratowania śnieżnej pantery 14. Międzynarodowy Dzień Śnieżnej Pantery przed nami!

Niebawem, założymy foki na narty i ruszymy zdobywać jak największą liczbę metrów przewyższenia, a wszystko to w szczytnym celu. Już po raz czternasty marka DYNAFIT organizuje Międzynarodowy Dzień Śnieżnej Pantery. Z tej okazji miłośnicy skiturów z całego świata mogą podjąć sportowe wyzwanie, a zarazem uczestniczyć w zbiórce wspomagającej ochronę śnieżnej pantery.  Za każdy zdobyty metr przewyższenia, marka DYNAFIT przekazuje jeden eurocent na rzecz ochrony gatunku tego zagrożonego gatunku. Darowizny trafiają do WWF i Snow Leopard Trust, organizacji non-profit, która od ponad 40 lat obejmuje opieką populację śnieżnej pantery.

Podczas tegorocznego wydarzenia, wzorem poprzednich lat, wybrane trasy skiturowe Europy i USA staną się arenami zmagań zawodników, których rywalizacja będzie jednocześnie stanowić zbiórkę potrzebnych funduszy.

W Polsce akcja zostanie przeprowadzona w ostatni weekend lutego przy okazji zawodów Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi. 25 lutego wspólnie z zawodnikami memoriału, marka DYNAFIT będzie zbierać metry dla dzikiego kota, którego graficzny wizerunek widnieje na logotypie marki.

W pozostałych krajach rywalizacja odbędzie się w dwa pierwsze weekendy marca. Ci, którzy preferują wysiłek w samotności, będą mogli indywidualnie zdobywać metry przewyższenia przeliczane na eurocenty, rejestrując trasy na urządzeniach GPS.

Oprócz wydarzenia sportowego, marka DYNAFIT zaprezentuje kolejną limitowaną edycję produktów Snow Leopard. 20 procent wpływów ze sprzedaży tych produktów również zasili działania związane z ochroną zagrożonego gatunku.

Dodatkowo podczas indywidualnych Mistrzostw Świata ISMF, które rozegrane będą w Boí Taüll w Hiszpanii 4 marca – wszystkie metry z podejść pokonanych przez zawodników są honorowane przez firmę DYNAFIT na równi z tymi wypracowanymi podczas eventów Dnia Śnieżnej Pantery.

Nie ma znaczenia, czy na skiturowych trasach jesteś nowicjuszem, czy zawodowcem, lubisz działać sam czy w grupie, preferujesz szybkość, czy też wolisz relaksujące tempo – liczy się każdy metr, jaki pokonasz w trakcie podejść. Im więcej narciarzy weźmie udział w imprezach z okazji Dnia Śnieżnej Pantery, tym wyższa będzie suma przekazanej darowizny. Do szczytnej idei mogą dołączyć osoby wybierające się na skitury indywidualnie w rejon, gdzie nie odbywa się żadne z organizowanych wydarzeń. W dniach 4 i 5 oraz 11 i 12 marca, pokonując dowolną trasę w górach rejestrując ją na urządzeniu GPS – przesyłając dane o osiągniętym przewyższeniu za pomocą formularza online organizatorom wydarzenia, można dołączyć się do zbiórki funduszy.

Większość lokalizacji wydarzeń 14. Międzynarodowego Dnia Śnieżnej Pantery marki DYNAFIT jest już znana. Kolejne miejsca i aktualizacje informacji ogłoszone będą wkrótce na stronie www.dynafit.com/de-de/dynafit-snow-leopard-day-2023.

 

NIEMCY: Jenner, Berchtesgaden – 5 marca, godz. 10:00

FINLANDIA: Ylläs, Ękäslompolo – 11 marca, godz. 8:00

FRANCJA: Areches-Beaufort – 4/5 marca, 9:00

GRECJA: Góry Tzoumerka – 4/5 marca

WŁOCHY: Bormio – 11 marca, godz. 10:00

AUSTRIA: St. Johann in Tirol – 11 marca, godz. 10:00

POLSKA: Zawoja, Mosorny Groń – 25 lutego

SZWAJCARIA: Berghaus Sulzfluh, Partnun – 5 marca, godz. 9:00

SŁOWENIA: Krnica, Kranjska Gora – 11 marca, godz. 10:00

HISZPANIA: Grau Roig, Grandvalira – 11 marca, godz. 7:00

CZECHY: Dolní Morava, Králíky – 4 marca, godz. 9:00

USA: Brighton, Utah – 5 marca, godz. 10:00


Wysiłek się opłaca – DYNAFIT zanotował rekordowe wyniki po ubiegłorocznym Dniu Śnieżnej Pantery

Realizując swoją sportową pasję zaangażuj się jednocześnie w ochronę zagrożonych gatunków – zgodnie z tą ideą marka DYNAFIT od wielu lat organizuje Międzynarodowy Dzień Śnieżnej Pantery. Warto dodać – z sukcesem! Bilans ubiegłorocznej edycji przeszedł najśmielsze oczekiwania uczestnicy wydarzenia pokonali w sumie ponad dwa miliony metrów przewyższenia. To, wraz ze sprzedażą produktów z ekskluzywnej kolekcji Snow Leopard, pozwoliło zebrać łącznie 32 000 euro, sumę rekordową w historii tej inicjatywy, która w całości została przekazana organizacjom non-profit, Snow Leopard Trust i WWF.

Od 2005 roku śnieżna pantera jest „heraldycznym” zwierzęciem firmy DYNAFIT, której wizerunek jest nierozerwalnie związany z logo marki. Nie bez powodu – ten dziki kot symbolizuje wszystkie wartości i cechy, które reprezentuje DYNAFIT jako marka, stanowi też niedościgniony przykład tego, jak chcielibyśmy poruszać się po śniegu w górach: szybko, lekko, niezwykle sprawnie i wytrwale.

W związku z niezmiennie dużą presją środowiskową, jaką człowiek wywiera na populację dzikiego kota, firma DYNAFIT postawiła sobie za cel wniesienie swojego wkładu do programu jego ochrony. Marka DYNAFIT realizuje to poprzez wsparcie organizacji takich jak Snow Leopard Trust i WWF, a misję tę postrzega jako istotną część swojego zobowiązania do zrównoważonego rozwoju, która rozwijana jest z roku na rok.